14. ročník fotosoutěže Můj svět doprovází příběhy
14. prosince 2021 Aktuality z diecézní Charity

14. ročník fotosoutěže Můj svět doprovází příběhy

Do konce ledna 2022 mohou zaměstnanci, dobrovolníci i klienti Charit z celé České republiky posílat své snímky do soutěže MŮJ SVĚT, která vstupuje do 14. ročníku a organizuje ji Charita Opava. Patronem fotografické klání, které přináší každoročně svědectví o náročné, ale nadějeplné práci tisíců lidí velké charitní rodiny, je od fotograf Jindřich Štreit.

Soutěží se ve třech kategoriích: s názvy Portrét, Život kolem nás a Jak to vidím já. První dvě kategorie jsou určeny pro zaměstnance a dobrovolníky Charit, třetí kategorie je vyhrazena výhradně klientům. Letošní ročník ale přináší do soutěže velmi zásadní inovaci. Protože loni nemohla z důvodu koronavirové krize proběhnout tradiční vernisáž v Historické výstavní budově Slezského zemského muzea v Opavě, uspořádala Charita Opava spolu se Slezským zemským muzeem výstavu ve venkovních prostorách na Horním náměstí v Opavě. To si vyžádalo potřebu k některým snímkům přidat vedle jmen oceněných autorů také krátké povídání o tom, co snímek zachycuje. A protože se ukázalo, že to fotografiím velmi prospělo, rozhodla se komise letos soutěžící vyzvat, aby své snímky doplnili také krátkým popisem.

„Pojďte tedy spolu s námi psát další kapitoly této výjimečné fotosoutěže, určené pro amatérské fotografy, kteří jsou jakkoli spjati s prací Charit,“ vzkazují členové odborné poroty, v níž vedle Jindřicha Štreita zasedá také Jiří Siostrzonek z Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě a regionální manažer firmy ASEKOL pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj Zdeněk KOVÁŘÍK, Dis. Firma ASEKOL, která je partnerem soutěže i Chráněných dílen Charity Opava, si opět vzala patronát nad kategorií pro klienty.

Slavnostní vernisáž oceněných fotografií se uskuteční na přelomu února a března 2022 v krásných prostorách Historické výstavní budovy Slezského zemského muzea v Opavě. Poté bude výstava opět celý rok 2022 putovat po dalších městech České republiky.

Podrobnější informace najdete v přiloženém letáčku.

Můj svět 2021