Během Sbírky potravin lidé darovali diecézní Charitě 400 kg trvanlivého jídla, to zamíří potřebným

V sobotu 24. dubna se uskutečnilo jarní kolo Sbírky potravin. Během jediného odpoledne dárci přispěli téměř 400 kg potravin, ty zamíří do potřebných rodin, samoživitelům nebo opuštěným seniorům, kterým pomáhají naše sociální služby. Děkujeme všem, kdo jste nákupem podpořili lidi v nouzi.

Sbírka potravin je dnem solidarity, při kterém může každý pomoci tím nejjednodušším způsobem, darem trvanlivých potravin a drogerie. Probíhá dvakrát ročně a během letošního jarního kola, které probíhalo o víkendu 24. a 25. dubna, vynesla sbírka napříč republikou neuvěřitelných 318 tun potravin a drogerie.

Nestihli jste se připojit? Nakupte online!

Přispět na dobrou věc jde i online. V partnerských online obchodech (Košík.cz, Rohlík.cziTesco) můžete nakoupit trvanlivé potraviny a drogerii, které pak poputují do regionálních potravinových bank. Podpořit Sbírku potravin online můžete do 2. května..

Sbírka potravin pro klienty Charity Lidé darovali diecézní Charitě během Sbírky potravin 400 kg zboží, to zamíří potřebným rodinám

Sbírka potravin organizována ve všech krajích potravinovými bankami a Českou federací potravinových bank ve spolupráci se Svazem obchodu a cestovního ruchu a Asociací společenské odpovědnosti, se sociálními partnery Charita Česká republika, Armáda spásy, NADĚJE a Slezská diakonie a obchodními řetězci Albert, Billa, dm drogerie markt, Globus, Kaufland, Lidl, MAKRO, Penny Market, ROSSMANN, Tesco, Rohlik.cz a Košík.cz. Hlavním přepravním partnerem je Raben Logistics Czech.