Celostátní Sbírka potravin vynesla celkem 520 tun zboží. Děkujeme všem, kteří do ní přispěli.
14. listopadu 2022 Aktuality z diecézní Charity

Celostátní Sbírka potravin vynesla celkem 520 tun zboží. Děkujeme všem, kteří do ní přispěli.

Do podzimního kola Sbírky potravin se zapojilo více než 1400 prodejen. Zákazníci přispěli 52 tunami základní drogerie a 468 tunami potravin. Výtěžek poslouží lidem v nouzi.

Do sbírky se každoročně zapojuje také řada místních Charit, které vysílají své dobrovolníky do jednotlivých prodejen. V Lidlu v Ostravě-Zábřehu jste proto mohli v sobotu 12. listopadu, kdy se sbírka uskutečnila, potkat pracovníky Diecézní charity ostravsko-opavské. Těm jste během jediného odpoledne darovali 300 kg trvanlivých potravin. Za všechny příspěvky srdečně děkujeme. Suroviny rozdělí sociální pracovníci lidem, kterým nezbývá dostatek peněz na pokrytí základních potřeb a darované potraviny a drogerie jsou pro ně velkou pomocí.

Sbírka pokračuje online do 22. listopadu

Pokud jste nestihli v sobotu nakoupit a rádi byste podpořili lidi v tíživé životní situaci, je to stále možné. Prostřednictvím on-line obchodů Košík.cz, Rohlík.cz a iTesco, mohou zákazníci darovat potraviny a drogerii z pohodlí svého domova až do 22. listopadu. Preferované jsou především konzervy, dětské výživy, instantní polévky, trvanlivé mléko, olej, rýže a luštěniny, těstoviny a základní i dětská drogerie.

Více informací na webových stránkách Sbírky potravin.

Bc. Sylva Lejsková

manažerka PR
Tel.: 733 741 036 E-mail: %ryFRWb_5lxy.Z4WH_pr5~2938Es-Z29g