Podzimní kolo sbírky potravin proběhne již tuto sobotu 12. listopadu
7. listopadu 2022 Aktuality z diecézní Charity

Podzimní kolo sbírky potravin proběhne již tuto sobotu 12. listopadu

Celostátní potravinová sbírka je dnem solidarity, při kterém může každý pomoci tím nejjednodušším způsobem, darem trvanlivých potravin a drogerie. Vybrané potraviny a drogerie dále putují prostřednictvím regionálních potravinových bank přímo do odběratelských neziskových organizací, které je předají potřebným lidem. 

Tým Diecézní charity ostravsko-opavské můžete potkat v sobotu 12. listopadu v prodejně Lidl v Ostravě-Zábřehu (Jugoslávská 3217/30) od 8 do 13 hodin. Vybrané potraviny a drogerie poputují potřebným rodinám v krizi, maminkám samoživitelkám, opuštěným seniorům a klientům sociálně aktivizačních služeb. Inspirací, co nakoupit, může být přiložený ukázkový nákupní seznam:

Sbírka potravin Seznam potraviny    Sbírka potravin Seznam drogerie

Zapojené jsou vybrané prodejny obchodních řetězců: Albert, Billa, COOP, dm drogerie markt, Globus, Kaufland, Lidl, MAKRO, PENNY, ROSSMANN, Tesco a online obchody Košík.cz, Rohlík.cziTesco. Najděte si na mapě nejbližší obchod, ke svému nákupu přidejte trvanlivé potraviny či drogerii a za pokladnami je předejte dobrovolníkům. Ale pomoci můžete i z pohodlí svého domova online.

Bc. Sylva Lejsková

manažerka PR
Tel.: 733 741 036 E-mail: %ryFRWb_5lxy.Z4WH_pr5~2938Es-Z29g