Z bývalé strojní traktorové stanice vznikly superdílny

Z bývalé strojní traktorové stanice vznikly superdílny

Deset let hledání vhodných prostor, mnohamilionová investice a pět nově opravených objektů, ve kterých najde zázemí přes 150 osob se zdravotním postižením. Podobnou bilanci má za sebou Charita Opava, která ve čtvrtek 8. října slavnostně otevřela Chráněné dílny v Jaktaři.

Vhodné prostory pro sestěhování dílen, které předtím fungovaly v různých částech Opavy, se podařilo zrekonstruovat díky financím Biskupství ostravsko-opavského a vlastním úsporám. Investice ve výši 50 milionů korun, umožnila přesun technické, vyšívací, keramické a kompletační dílny na jedno místo.

Za přítomnosti hostů, parterů a zástupců institucí, díky kterým se podařilo projekt dokončit, prostory slavnostně požehnal biskup Martin David. V odkazu na zkratku sts, jak se areálu strojní traktorové stanice říkalo, popřál všem, kdo budou v chráněných dílnách pracovat, ať najdou to pravé „sts“. Tedy společně budované dílo, tvořivého ducha a smysluplnost práce, to vše propojené posláním caritas.

Požehnání dílen se zúčastnil také opavský primátor Tomáš Navrátil, ředitelka opavské pobočky Úřadu práce ČR Petra Ballová, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jiří Navrátil či ředitel Diecézní charity ostravsko-opavské Lukáš Curylo. Příjemnou atmosféru na místě dotvořil bluesman Lubomír Bužma Khýr, následné komentované prohlídky pak proběhly po menších skupinkách, za zpřísněných hygienických opatření.

IMG_4522     IMG_4528     IMG_4533    

IMG_4534     IMG_4539     IMG_4541

Bc. Sylva Lejsková

PR
Tel.: 733 741 036 E-mail: %ryFRWb_5lxy.Z4WH_pr5~2938Es-Z29g