Zbývá poslední měsíc Milostivého léta II
1. listopadu 2022 Aktuality z diecézní Charity

Zbývá poslední měsíc Milostivého léta II

Využijte poslední šanci, která se už zřejmě nebude opakovat. Do 30. listopadu ještě můžete zažádat o institut Milostivého léta II a smazat penále a úroky nezaplacených dluhů u veřejnoprávních institucí, které vymáhá soudní exekutor.

Nezapomeňte, že pokud neznáte výši jistiny, žádost o její vyčíslení musíte stihnout podat do 15. listopadu. Soudní exekutor má povinnost podat potřebné informace do 15 dní od odeslání žádosti. 

Šance na oddlužení je stále možná

Pro obyvatele s bydlištěm na území statutárního města Ostrava navíc pokračuje možnost zažádat si o finanční pomoc na úhradu jistiny a administrativního poplatku. Prostředky poskytlo statutární město Ostrava Diecézní charitě ostravsko-opavské s cílem pomoci co nejvíce lidem v oddlužení v rámci Milostivého léta II. Lidé, kteří splňují podmínky této výzvy, chtějí svou situaci řešit, ale nemají peníze na úhradu jistiny a administrativního poplatku, mohou zažádat o finanční pomoc na některé z ostravských charitních poraden.

podrobné informace - Milostivé léto II - finanční pomoc

„Díky finanční pomoci jsme k dnešnímu dni pomohli 12 dlužníkům zastavit 21 exekucí v řádu milionů korun," říká Miroslav Juroška, sociální pracovník Sociálně-dluhové poradny a dodává, že se nejčastěji jednalo o dluhy u ostravského dopravního podniku, u státního poskytovatele energií a na zdravotním pojištění.

Celkově se pak na 6 poboček ostravských charitních poraden obrátilo od začátku září na 170 lidí. 70 z nich pomohli odborní poradci se sepsáním žádosti exekutorovi o vyčíslení jistiny.

Bc. Sylva Lejsková

manažerka PR
Tel.: 733 741 036 E-mail: %ryFRWb_5lxy.Z4WH_pr5~2938Es-Z29g