Zveme všechny poutníky! Připojte se k letošní pouti Charit ostravsko-opavské diecéze

Přijměte pozvání na Diecézní pouť Charit, prostřednictvím které chceme poděkovat všem, kteří mají blízko k Charitě a charitnímu dílu. Pouť se uskuteční ve středu 1. června v katedrále Božského Spasitele v Ostravě.

„Po dvouleté přestávce navazujeme na tradici živých setkání všech lidí dobré vůle, kteří chtějí prožít společný den a atmosféru sdílení a charitního společenství. Naposledy jsme se mohli setkat v roce 2019 na poutním místě Maria Hilf u Zlatých Hor, poté se poutě v důsledku koronavirových opatření musely přesunout pouze do virtuálního prostotoru. Moc nás proto těší, že letos můžeme obnovit organizaci pouti tak, jak jsme na ni zvyklí," vysvětluje o. Jan Larisch, prezident Diecézní charity ostravsko-opavské.

Diecézní pouť Charit se uskuteční první červnový den v ostravské katedrále Božského Spasitele. Po mši svaté, která začne v 10 hodin a bude ji celebrovat apoštolský administrátor diecéze Mons. Martin David, si připomeneme 25. výročí založení Diecézní charity ostravsko-opavské. Na poutníky pak čeká drobné občerstvení. Zájemci si mohou prohlédnout katedrálu během komentované prohlídky, tu je třeba si předem rezervovat, z důvodu omezené kapacity. Odpolední program bude ve 13 hodin pokračovat přednáškou o poslání charitní práce, kterou si připravil Mons. Václav Slouk, prezident Diecézní charity Brno.

Detailní program pouti

V katedrále budou ke zhlédnutí také dvě výstavy: Svědkové lidskosti, instalována u příležitosti 80. výročí mučednické smrti kněží z Opavska a Charita na Moravě v proměnách času, která rekapitulluje stoletou historii charitního díla v republice, kterou si letos připomínáme.

Charita na Moravě_výstava_katedrála_2022-01      Svědkové lidskosti_výstava_katedrála_2022-01

*Foto z úvodu stránky: katedrála Božského Spasitele, autor: M. Bujnovský, Člověk a Víra, děkujeme!