Jak bude vypadat Tříkrálová sbírka 2022? Přípravy na největší sbírku v republice vrcholí
13. prosince 2021 Tříkrálová sbírka

Jak bude vypadat Tříkrálová sbírka 2022? Přípravy na největší sbírku v republice vrcholí

Připravit a oprášit plastové pokladničky, které přes rok odpočívaly ve skladu, nachystat je k zapečetění na úřadech, svolat kolednické skupinky, nabalit pro ně kalendáříky a cukry jako poděkování dárcům za příspěvek do sbírky, oslovit partnery a domluvit s nimi rozmístění statických kasiček a mnoho dalšího se schovává za přípravami Tříkrálové sbírky. Ta proběhne po novém roce od 1. do 16. ledna a koordinátoři v jednotlivých Charitách pečlivě plánují její průběh, aby se mohla sbírka uskutečnit.

V ostravsko-opavské diecézi se na Tříkrálovou sbírku připravuje 18 oblastních Charit, které koordinují koledování v Moravskoslezském kraji a v části Jesenicka. Přípravy vrcholí právě teď, před koncem roku, kdy je potřeba nachystat vše, aby malí koledníci mohli v lednu vyrazit do ulic popřát lidem vše dobré do nového roku. To, zda se to podaří uskutečnit, bude záležet na epidemické situaci a aktuálních opatřeních, jak vysvětluje jedna z koordinátorek sbírky, Marie Hanušová z Charity Opava: „Rádi bychom zachovali tradiční koledování, pokud to bude možné, pokud to nepůjde, budeme muset stejně jako vloni tvořivě sáhnout po alternativních způsobech koledy.

Hledání nových cest

Pokud to situace umožní, vyrazí koledníci za zvýšených hygienických opatření do ulic od 1. do 16. ledna, aby popřáli lidem všechno nejlepší do nového roku.

Mimo to je Tříkrálová sbírka stejně jako minulý rok připravena také pro virtuální prostředí.

  • Pokladnička na Lysé hoře_autor fota_Vojtěch Curylo_Člověk a VíraPříznivci sbírky se mohou zapojit online na www.trikralovasbirka.cz
  • Další z možností je přispět do statických pokladniček, které budou rozmístěny na veřejně dostupných místech: v prodejnách potravin, v lékárnách i na úřadech v jednotlivých obcích. Seznamy konkrétních míst, kde najdete tříkrálové pokladničky, budou dostupné na webových stránkách jednotlivých oblastních Charit.
  • Využít lze také bankovní převod s doplněním konkrétního variabilního symbolu, který má každá Charita přiřazen nebo je možné zaslat QR platbu.
  • Funguje i možnost zaslání dárcovské smsky ve formě DMS 30 (60 nebo 90) na číslo 87 777.

Výnos sbírky podpoří konkrétní projekty Charit

Každoročně jsou z výnosu sbírky financovány desítky projektů, díky kterým se daří rozvíjet činnost Charity. Pro rok 2022 schválila Tříkrálová komise téměř 50 těchto záměrů. Ve Frýdku-Místku např. ze získaných peněz zařídí tréninkový byt pro lidi s duševním onemocněním, děti z azylového domu sv. Zdislavy, který provozuje Charita Ostrava, se mohou těšit na nové herní prvky na dětském hřišti a v Českém Těšíně vybudují bezbariérové prostory v Charitním centru pro seniory. 

Ukaž, že jsi King! Staň se třetím králem!

Poselství všeho dobrého nesou Tři králové_S. Knotek_Člověk a Víra_2Možností, jak se zapojit do koledování je několik. Pokud byste se rádi připojili k této dobročinné akci, ať už jako koledník, dobrovolník, nebo třeba jako fotograf v terénu, ozvěte se nejbližšímu koordinátorovi ve vašem okolí.

Děkujeme! Protože každá koruna pomáhá!

Klikněte pro další informace o Tříkrálové sbírce

 

Bc. Sylva Lejsková

PR
Tel.: 733 741 036 E-mail: %ryFRWb_5lxy.Z4WH_pr5~2938Es-Z29g