Rozpečeťujeme první pokladničky Tříkrálové sbírky. Průběžné výsledky jsou překvapivé!
21. ledna 2022 Tříkrálová sbírka

Rozpečeťujeme první pokladničky Tříkrálové sbírky. Průběžné výsledky jsou překvapivé!

Po čtrnácti dnech koledování postupně rozpečeťujeme tříkrálové pokladničky. V ostravsko-opavské diecézi máme aktuálně rozpečetěno 42 % kasiček a výnos z nich přesáhl 8 milionů korun.

Pečlivě pokračujeme v počítání výnosu sbírky. Některé naše Charity už hlásí: sečteno. Ve Studénce, po rozpečetění 149 pokladniček, vykoledovali 1 029 732 Kč, to je o téměř sto padesát tisíc korun více, než v roce 2020, kdy koledníci mohli běžně koledovat. Výnos sbírky z tříkrálových pokladniček v Jablunkově přesáhl také 1 milion korun a ve srovnání s rokem 2020 se podařilo vykoledovat o dvě stě tisíc korun více. Podobné výsledky hlásí Nový Jičín, kdy je výnos pro tamní Charitu v letošním roce rekordní a vykoledovaná částka přesáhla 850 000 Kč.
 
I v ostatních Charitách pokračují v postupném rozpečeťování pokladniček, to probíhá pod úředním dohledem na obecních a městských úřadech a o sčítání je vystaven úředně potvrzený protokol. Finance jsou pak převedeny na sbírkový účet a rozděleny podle pravidel sbírky jednotlivým Charitám. Průběžné výsledky sčítání můžete sledovat na našich stránkách.
 

49 projektů na pomoc potřebným

Peníze letos v ostravsko-opavské diecézi podpoří 49 charitních projektů. Charita Frýdek-Místek např. vybuduje tréninkový byt pro lidi s duševním onemocněním, děti z azylového domu sv. Zdislavy, který provozuje Charita Ostrava, se mohou těšit na nové herní prvky na dětském hřišti, a v Českém Těšíně vybudují bezbariérové prostory v Charitním centru pro seniory. Celkový přehled tříkrálových záměrů pro rok 2022 najdete na našich stránkách.
 
O tom, kde budou peníze pomáhat v rámci Ostravy, si můžete poslechnout v reportáži České televize Ostrava:Srdečně děkujeme všem koledníkům a organizátorům sbírky za jejich úsilí, získat peníze na pomoc potřebným.

 

Pokud byste rádi Tříkrálovou sbírku podpořili, ale nestihli jste přispět přímo koledníkům, můžete se ještě do konce ledna zapojit online na webu Tříkrálové sbírky. Výběrem konkrétní Charity, nebo obce, podpoříte lokální projekty ve Vašem okolí.

Foto z úvodu článku: S. Pospíšil, Člověk a Víra

Bc. Sylva Lejsková

manažerka PR
Tel.: 733 741 036 E-mail: %ryFRWb_5lxy.Z4WH_pr5~2938Es-Z29g