Tříkrálová sbírka v diecézi je téměř sečtena, její výsledky svědčí o lidské solidaritě
2. února 2022 Tříkrálová sbírka

Do 16. ledna bylo možné potkat v okolí koledníky, kteří koledovali pro Tříkrálovou sbírku. Přispět bylo možné také do statických pokladniček v obchodech, lékárnách nebo na úřadech, případně bezhotovostně. Všechny formy ale měly společný cíl, pomáhat lidem, kteří se bez pomoci ostatních neobjedou.

V těchto dnech dokončujeme sčítání výnosu  tříkrálových pokladniček. Na některých místech se rozpečeťování pozdrželo kvůli onemocnění koordinátorů sbírky nebo pracovníků úřadů, kde se pokladničky pod úředním dohledem počítají.

Už teď ale víme, že sbírka překoná rok 2020, kdy ještě mohli malí králové koledovat v ulicích. Aktuálně máme sečteno 99 % pokladniček a výnos sbírky překonal hranici 20,8 mil. korun. Podrobné výsledky můžete sledovat na našich stránkách.

Jsme obrovsky vděčni za Vaši solidaritu a štědrost. Vykoledované finance podpoří 49 charitních projektů v diecézi.

Děkujeme!

O přesných výsledcích Tříkrálové sbírky v diecézi Vás budeme informovat v následujících dnech.

*Foto z úvodu článku: Ivana Bužková, Člověka a Víra, děkujeme.