Škrobálkova 540/35, Ostrava-Kunčičky 71800

Na koho se můžete obrátit

Bc. Růžena Mužíková (Dunková)

vedoucí sociální pracovnice komunitní práce
Tel.: 739 002 750 E-mail: ~nMo4Z2ebsvu5f56LTqmY~e4YanBZd54Ys

Pro koho je služba určena

Lidé se zdravotním postižením

Rodina, děti, mládež

Lidé bez domova

Typ služby

Poskytovatel
Diecézní charita ostravsko-opavská

Kraj
Moravskoslezský kraj

Způsob poskytování
ambulantní, terénní

Cílové skupiny

osoby ohrožené sociálním vyloučením nebo žijící v sociálně vyloučených komunitách, etnické menšiny

Další informace

Obyvatelé sociálně vyloučené lokality (SVL) jsou často vlivem svých životních okolností v situaci, která je nemotivuje k aktivnímu zájmu o okolí a o společné sousedské záležitosti. Jejich životní situace a životní neúspěšnost působí negativně na jejich sebevědomí i na schopnost mít vyšší životní cíle. Důsledkem je kromě neutěšené sociální situace jednotlivce nebo rodiny navíc i nezájem o věci mimo nejužší soukromí.

Projekt komunitní práce má za cíl tuto situaci změnit a zájem o společné problémy a potřeby komunity podnítit, a to podporou diskuse obyvatel, ale i podporou aktivních obyvatel - zástupců komunity při jejich řešení.