Diecézní charita ostravsko-opavská

Finanční účetní

Kratochvílova 3, 702 00 Ostrava Plný úvazek říjen 2021 výběrové řízení

hledá novou posilu týmu na pozici

FINANČNÍ ÚČETNÍ

Náplň práce:

  • vedení a účtování pokladny, banky a faktur,
  • účtování ostatních závazků a pohledávek, zejména z nájemních vztahů,
  • vyúčtování cestovních příkazů,
  • účtování a evidence skladových pohybů a majetku,
  • účtování o časovém rozlišení nákladů a výnosů, o dohadných položkách a kurzových rozdílech,
  • spolupráce na zpracování měsíčních a ročních uzávěrek a podkladů pro daňová přiznání,
  • spolupráce na vyúčtování přijatých dotací a darů,
  • komunikace s adresáty protistrany účtovaných případů a kolegy organizace,
  • ostatní účetní a administrativní práce dle potřeby.

Požadujeme:

  • vzdělání SŠ/VŠ ekonomického směru,
  • znalost podvojného účetnictví a českých účetních standardů,
  • dobrou znalost MS Office (Word, Excel),
  • smysl pro přesnost a detail, analytické a logické myšlení,
  • samostatnost, pečlivost, zodpovědnost a spolehlivost,
  • schopnost učit se novým věcem a vzdělávat se v oblasti účetnictví,
  • základní orientace v daňových předpisech ČR (DPPO, DPH),
  • praktické zkušenosti v oblasti finančního účetnictví výhodou,
  • praktická znalost účetního systému Pohoda velkou výhodou,
  • pozitivní smýšlení.

Nabízíme:

  • zajímavou a smysluplnou práci v mladém kolektivu,
  • plný pracovní úvazek (37,5 h. týdně, práce po–pá s pružnou pracovní dobou),
  • pracovní smlouvu na dobu určitou (po dobu zástupu),
  • nástupní hrubá mzda 25 000 Kč (následný vývoj mzdy dle pravidel organizace),
  • zázemí silné církevní organizace,
  • možnost osobnostního rozvoje,
  • firemní benefity (stravenky, 5 týdnů dovolené, teambuildingové akce, home office),
  • nástup: říjen 2021.

Pracovní pozice je vhodná také pro absolventy.

Místo výkonu práce: Kratochvílova 3, 702 00 Ostrava.

Našli jste se v nabízené pracovní nabídce? Dejte nám o sobě vědět a zašlete nám svůj strukturovaný životopis spolu s motivačním dopisem do 19. 9. 2021 na e-mail: personalni@dchoo.charita.cz. Do předmětu zprávy uveďte: VŘ – finanční účetní.

Výběrové řízení je tříkolové, k ústnímu pohovoru budou pozváni jen vybraní kandidáti, oznámení o výsledku přijímacího řízení obdrží uchazeči telefonicky nebo e-mailem.

Vyhrazujeme si právo nevybrat žádného uchazeče.

Informace o zásadách zpracování osobních údajů jsou dostupné zde.