Akce „Kulový blesk“ - obyvatelé Kunčiček uklízeli veřejný prostor

Cílem tradiční akce bylo zbavit se černých skládek a nepořádku v okolí, kde lidé z Ostravy-Kunčiček žijí. Zájem byl velký, do úklidu se zapojili téměř všichni obyvatelé lokality.

„Chceme, aby sme tady žili jak lidi. Aby bylo čisto a ne bordel a špína. Proto se snažíme,“ popisuje jedna z účastnic úklidu motivaci, proč se k veřejné akci připojila. Během odpoledne spolu se sousedy lidé vyčistili okolí domů od odpadků a dalšího nepořádku, v přistavených kontejnerech skončily desítky pytlů naplněných smetím, hromady rozbitého nábytku i staré matrace. Zaplnit se nakonec podařilo 6 velkoobjemových kontejnerů.

O zázemí pro všechny partnery se postarali členové Komunitní skupiny Společná cesta, z. s. Kontejnery, pracovní pomůcky a drobné upomínkové předměty zajistila společnost Heimstaden Czech, s. r. o. Státní zdravotní ústav ve spolupráci s Ekokomem dodal odpadkové pytle, gumové rukavice a drobné dárečky pro děti, uspořádal také preventivní vzdělávací program pro nejmenší účastníky akce, zaměřený na zdraví a environmentální výchovu. Další drobnosti pro děti poskytla sekce Prevence kriminality ostravského magistrátu. Sladké balíčky, které děti dostaly za pomoc při úklidu, poskytli partneři z Centromu, z. s. a Komunitní skupina Společná cesta, z. s., ta nabízela během celé akce občerstvení pro všechny, kteří přišli a zapojil se do úklidu.

Děkujeme všem partnerům, kteří pomohli akci uskutečnit.

Veřejný úklid_KP_2022