Národní potravinová sbírka

Uni - sbírka potravin na web

Sbírka potravin je dnem solidarity, při kterém může každý pomoci tím nejjednodušším způsobem, darem trvanlivých potravin a drogerie. Charita Česká republika je dlouholetým partnerem sbírky. Do akce se zapojuje řada organizací celostátní charitní sítě. Některé místní Charity sbírají potraviny a zboží přímo pro vlastní azylové domy pro matky s dětmi v tísni či pro poradny.

Kdy a kde probíhá

Sbírka probíhá vždy na jaře a na podzim. Nakoupit můžete v zapojených supermarketech, např. v řetězcích Albert, Billa, Globus, Lidl, Makro, Penny Market, Tesco nebo drogeriích Rossmann a DM drogerie markt. Podpořit potřebné lze i online nákupem prostřednictvím Rohlik.cz a Košík.cz.

Komu pomáhá

Výtěžek sbírky pomůže chudým rodinám a jednotlivcům. Často se jedná o matky samoživitelky, osamělé seniory či rodiny v krizi.

Kdo za tím stojí

Je organizována ve všech krajích potravinovými bankami a Českou federací potravinových bank ve spolupráci se Svazem obchodu a cestovního ruchu a Asociací společenské odpovědnosti, se sociálními partnery Charita Česká republika, Armáda spásy, NADĚJE a Slezská diakonie a obchodními řetězci Albert, Billa, DM drogerie markt, Globus, Kaufland, Lidl, MAKRO, Penny Market, ROSSMANN, Tesco, Rohlik.cz a Košík.cz. Hlavním přepravním partnerem je Raben Logistics Czech.