Úřad vlády

logo_uřad_vlady

Projekt je realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky. Výstupy projektu nereprezentují názor Úřadu vlády České republiky a Úřad vlády České republiky neodpovídá za použití informací, jež jsou obsahem těchto výstupů.

Rozvoj komunitní práce v Ostravě-Kunčičky, Přívoz, Vítkovice

Období realizace: 1. 1. 2023 – 31. 12. 2023

Cíl projektu:
Hlavním cílem projektu je aktivizace obyvatel sociálně vyloučených lokalit Kunčičky-jih, Zadní Přívoz a Vítkovice, která bude mít za následek probuzení zájmu o společné záležitosti celé komunity a lokality
a schopnost společně komunikovat a definovat hlavní problémy v lokalitách, vybrat z nich ten, který chtějí řešit a učinit společné kroky k tomuto řešení.

Popis projektu:
Projekt navazuje na předchozí projekty realizované Diecézní charitou ostravsko-opavskou v uplynulých letech. Projekt má dva záměry, kterými jsou:

1. Zkušenosti získané působením v SVL Ostrava-Kunčičky přenést do dalších SVL v Ostravě. Od roku 2020 rozvíjíme komunitní práci v lokalitě Zadní Přívoz a od roku 2021 ve Vítkovicích, zvláště v okolí ul. Sirotčí.

2. Poprojektová podpora skupiny aktivních obyvatel Kunčiček, která zde působí již 9 let a v roce 2020 založila spolek Komunitní skupina – Společná cesta, z.s.