Darujte dobrý skutek a staňte se součástí Giving Tuesday
28. listopadu 2022 Aktuality z diecézní Charity

Darujte dobrý skutek a staňte se součástí Giving Tuesday

Pomáhat jde snadno. Třeba zapojením se do celosvětového svátku dárcovství Giving Tuesday, který připadá na úterý 29. listopadu. Diecézní charita ostravsko-opavská se připojuje s Miklulášskou nadílkou pro děti na Ukrajině. Pomozte nám splnit přání těch nejmenších, kteří musí vyrůstat v prostředí války.

Letos chceme obdarovat 51 dětí z Doněcké a velmi chudé Žytomyrské oblasti. Zapojit se můžete do 15. prosince 2020 finančním příspěvkem na pořízení konkrétního dárku dětem z naší databáze.Nadílku předáme na Ukrajině na svátek sv. Mikuláše, který se tam slaví 19. prosince.

Web_780x490 px_MN_2022-01

Štědrost napříč kontinenty

Giving Tuesday se slaví od roku 2012 vždy první úterý po Dni díkuvzdání a jako protipól nákupnímu šílenství Black Friday. V tento den se stovky milionů lidí napříč všemi kontinenty spojí, aby inspirovaly ke štědrosti a konaly dobro.

V Česku tento den od roku 2016 zastřešuje Asociace společenské odpovědnosti. V rámci loňského ročníku Giving Tuesday 2021 se vybralo 95 milionů korun, darovalo stovky tun potravin a oblečení a vykonalo nespočet dobrých skutků.