Podpořte Charitu Jeseník a pomozte vybavit prádelnu
5. listopadu 2020 Aktuality z diecézní Charity

Podpořte Charitu Jeseník a pomozte vybavit prádelnu

Díky programu "ČSOB pomáhá regionům" má jesenická Charita možnost získat podporu pro nové vybavení prádelny v areálu Domova pokojného stáří sv. Hedviky ve Vidnavě. Jedním kliknutím tak můžete přispět k vítězství projektu "Pereme, sušíme, žehlíme..." Děkujeme. 

Pračky i mandl už v charitní prádelně pomalu dosluhují. Přitom zajišťují praní prádla nejen pro Domov s pečovatelskou službou sv. Hedviky, ale také pro další domovy ve Vidnavě a Javorníku, navíc i pro Vývařovnu AVE.

V roce 2017 prošla prádelna celkovou rekonstrukcí. V současné době je prádelna vybavena několika malými nevyhovujícími pračkami, jednou sušičkou a velmi starým mandlem z 80. let 20. stol., na který se již nedají sehnat náhradní díly. "Pračky jsou zastaralé, velmi poruchové a jejich opravy jsou nerentabilní. Proto chceme vybavit prádelnu novým profesionálním vybavením, konkrétně: 2 vysokootáčkové pračky, 2 bubnové sušičky a žehlící soustava. Nová technika bude úspornější, šetrnější k životnímu prostředí, umožní využívat i dezinfekční programy, které nabývají na významu zvláště v této době," upřesňuje ředitelka Charity Jeseník paní Helena Paschkeová.

Projekt můžete podpořit jednoduchým online hlasováním ZDE.

Děkujeme.